Cursuri teatru pentru copii Timisoara

Cursuri de teatru pentru copii si adolescenti in Timisoara

Incepand cu anul scolar 2015-2016 Scoala Promuzica&Cultura lanseaza programul de cursuri teatru pentru copii Timisoara. Deocamdata sectia de teatru functioneaza doar in cadrul sediului nostru din Timisoara.

Invitam sa se inscrie copiii si adolescentii intre 3 si 18 ani. Pregatirea si indrumarea cursantilor se va desfasura sub indrumarea unui profesor absolvent al facultatii de actorie iar participantii vor fi invatati sa se exprime prin arta actoriei si vor aparea in spectacolele lunare care se vor monta.

Scoala Promuzica&Cultura a incheiat un parteneriat cu teatrul Merlin din Timisoara in cadrul caruia o data pe luna elevii de la cursurile de teatru ale Scolii vor sustine un spectacol cu spectatori platitori de bilet (copii, elevi si parinti).

Se lucreaza si se repeta pe grupe, inclusiv sambata.

Pentru inscrieri, folositi numerele de telefon si adresele de contact de pe site.